Rekuperacja (Dom)

Należy pamiętać, że powietrze, które znajduje się w pomieszczeniach, ulega szybkiemu zawilgoceniu oraz zużyciu, co oznacza, że zawiera stopniowo coraz więcej dwutlenku węgla, a mniej korzystnego tlenu. Brak odpowiedniej wentylacji wzmaga ten proces, a grzyby i reszta szkodliwej zawartości powietrza zaczyna wpływać na nasze zdrowie.

Rekuperacja jest rozwiązaniem tego problemu, dzięki czemu w pomieszczeniu może być wyłącznie czyste powietrze. Proces ten wentyluje pomieszczenie, wymieniając powietrze, jednocześnie następuje odzysk ciepła. Jest to więc proces oszczędnej wymiany bez utraty już raz wytworzonego ciepła. Samo działanie jest bezgłośne, co oznacza komfort użytkowników pomieszczenia.

Rekuperacja w domu

Projektowanie rekuperacji warto przeprowadzić podczas budowy domu, ponieważ dzięki temu możemy zrezygnować z większości kominów grawitacyjnych, co korzystnie wpływa na możliwości aranżacyjne wnętrza i większą powierzchnię mieszkalną. Jednak jeśli dom jest już wybudowany, rekuperacja nie jest wykluczona.

W naszej ofercie znajdą Państwo sprzęt i rekuperatory wyłącznie od uznanych producentów i wyłącznie najwyższej jakości, z jakiej sami na co dzień korzystamy. Marki, które znajdą Państwo w naszej ofercie to m.in. Aeris, Brnik Renovent HR, Mitsubishi Lossany, Bartosz czy Stork Air.

Realizując nasze usługi, stawiamy przede wszystkim na zaspokajanie indywidualnych potrzeb. Jeśli rozważają Państwo instalację sprzętu rekuperacyjnego w swoich domach, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Postaramy się spełnić Państwa oczekiwania.

DO GÓRY