Czyszczenie wentylacji

Instalacje wentylacyjne po dłuższym okresie użytkowania ulegają naturalnemu zabrudzeniu. Należy jednak pamiętać jak ważne jest utrzymanie czystości układu i jakie konsekwencje wiążą się z zaniechaniem. Obowiązek czyszczenia wentylacji pomieszczeń biurowych i przemysłowych spoczywa na pracodawcy, ponieważ niedotrzymanie tego obowiązku grozi sankcjami prawnymi, ale również szkodzi pracownikom.

W niewielkich kanałach wentylacyjnych z czasem osadza się kurz, pyły i pleśń. Wentylacja emituje wówczas zabrudzone powietrze, co może szkodzić bezpośrednio zdrowiu pracowników, a także wpływać na cały proces produkcyjny. Może również niekorzystnie wpływać na produkcję oraz stan urządzeń przemysłowych, a z czasem na ich awaryjność.

Naszym klientom oferujemy usługi w zakresie czyszczenia wentylacji oraz inspekcji kanałów wentylacyjnych. Poszczególne usługi to przede wszystkim dezynfekcja wentylacji przy użyciu środków posiadających atest PZH, mechaniczne czyszczenie wentylacji, inspekcje przewodów wentylacyjnych przy pomocy robota samojezdnego, inspekcje kanałów wentylacyjnych oraz rur kanalizacyjnych przy pomocy kamery inspekcyjnej oraz czyszczenie suchym lodem.

Czysta wentylacja

Najefektywniejszym sposobem na czyszczenie wentylacji jest jej czyszczenie mechaniczne. Wirujące szczotki pozwalają na skuteczne oczyszczenie kanału i usunięcia wszelkich nieczystości. Po oderwaniu od ścianek kanałów, zabrudzenia są odsysane przez zespół filtracyjno-wentylacyjny, czyli wentylator i filtry różnej klasy.

Tylko dobry sprzęt pozwala na skuteczne czyszczenie wentylacji i kanałów, a tym samym zapewnienie pomieszczeniu wymienianego powietrza. W naszej firmie, podczas czyszczenia wentylacji wykorzystujemy nowoczesny system kamer z systemem lokalizacji głowic, który pozwala na oczyszczenie nawet najwęższych kanałów. Różnie zasilane szczotki pozwalają na czyszczenie różnorodnych typów systemu. Wykorzystywane są również różnorodne filtry, o dostosowanej do systemu klasie filtracji, w tym filtry absolutne HEPA.

Nasze usługi są w pełni bezpieczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu oraz wieloletniemu doświadczeniu, możemy zagwarantować, że podczas czyszczenia wentylacji żadne zabrudzenia nie przedostaną się do pomieszczenia i nie będą niekorzystnie wpływały na użytkowników oraz sprzęt biurowy.

DO GÓRY