Czyszczenie i przegląd wentylacji (Dom)

Czyszczenie instalacji wentylacyjnej jest niezbędne w każdym domu i pomieszczeniu biurowym. W instalacjach osiada brud, kurz, pleśń czy pyły. Zabrudzone kanały wentylacyjne przestają wówczas spełniać swoją funkcję i zamiast wentylować pomieszczenie i je oczyszczać z nagromadzonych substancji i dwutlenku węgla, zanieczyszczają je dodatkowo, tworząc środowisko szkodliwe dla zdrowia człowieka.

Zabrudzenia są również szkodliwe dla samego systemu wentylacyjnego. Zablokowane kurzem i brudem kanały wentylacyjne mogą szybko ulec awarii, co powoduje koszt naprawy lub wymiany całego układu. Dlatego właśnie, tak istotne jest, aby regularnie dokonywać zabiegów czyszczących kanały wentylacyjne, aby mogły one służyć domownikom i nie były narażone na awarię.

Odpowiadając na zapotrzebowanie w zakresie czyszczenia układów wentylacyjnych, w naszej ofercie wprowadziliśmy usługę czyszczenia i inspekcji kanałów wentylacyjnych. Oferta obejmuje inspekcje kanałów wentylacyjnych oraz rur kanalizacyjnych przy pomocy kamery inspekcyjnej, inspekcje przewodów wentylacyjnych przy pomocy robota samojezdnego, dezynfekcję wentylacji przy użyciu środków posiadających atest PZH, czyszczenie suchym lodem oraz czyszczenie mechaniczne wentylacji.

Jak utrzymać wentylację w czystości?

Sposobem na skuteczne i najbardziej efektywne oczyszczenie kanałów wentylacyjnych jest ich czyszczenie mechaniczne, polegające na wykorzystaniu szczotek, które wirują w układzie i kanałach wentylacyjnych, usuwając brud, kurz i inne zanieczyszczenia. Kiedy kurz i nieczystości zostają oderwane od ścianek, odsysa je układ wentylacyjno-filtracyjny, z użyciem sprzętu do czyszczenia wentylacji.

W naszej ofercie i podczas oczyszczania wentylacji stosujemy najwyższej klasy sprzęt – przede wszystkim kamery inspekcyjne, które posiadają system lokalizacji głowic. Pozwala on na oczyszczenie naprawdę niewielkich rozmiarów kanałów, również tych niestandardowych. Szczotki mogą być zasilane w różnorodny sposób – pneumatycznie, elektrycznie czy hydraulicznie – co pozwala dostosować je do różnorodnych rodzajów wentylacji. Stosujemy również różne rodzaje filtrów – w naszej ofercie znajdą Państwo wysokowydajne wentylatory wyposażone w filtry o odmiennej klasie czystości, a także filtry absolutne HEPA.

Usługa oczyszczania kanałów wentylacyjnych jest całkowicie bezpieczna. Dzięki najwyższej klasy sprzętowi możemy zagwarantować, że zanieczyszczenia nie dostaną się do powietrza w pomieszczeniu.

DO GÓRY