Agregaty wody lodowej

Agregaty wody lodowej (inaczej chillery) są urządzeniami zewnętrznymi, których zadaniem jest odprowadzenie ciepła z cieczy. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie – doskonale sprawdzają się w klimatyzacji przemysłowej, jak i prywatnych domach.

Wybór odpowiedniego agregatu wody lodowej jest istotny zw względu na różnorodne zapotrzebowanie klientów oraz rodzaje tych urządzeń. Wyróżniamy wytwornice ze skraplaczem chłodzonym powietrzem, chłodzonym wodą oraz ze skraplaczem natryskowo-wyparnym.

Naszym klientom szczególnie rekomendujemy agregaty, w których główną rolę pełni woda i to ona jest nośnikiem chłodu i odbiornikiem przenoszonego ciepła. Instalacje tego typu są całkowicie bezpieczne dla otoczenia i użytkowników. W przeciwieństwie do innych rodzajów, przy nieszczelności takiego agregatu wydostaje się jedynie woda, co nie zagraża tak jak przy wydostawaniu się freonu, który może być szkodliwy. Przy wyborze agregatu trzeba wziąć pod uwagę warunki pracy i jego przeznaczenie. Poszczególne typy posiadają swoje indywidualne cechy, które pozwalają dopasować urządzenie do określonej branży i klienta.

DO GÓRY